MUHARREM KARABAY


Tasavvuf ilminde, Marifet makamının öğretmeni olan Muharrem Karabay uzun yıllar sınıf öğretmenliği yaptıktan sonra Marifet ve Hakikat'te öğrendiklerini ve yaşadıklarını Aşk-ı Üveysi kitaplarında paylaştı. İlk kitabı olan Aşkı Üveysi kitabı ile binlerce kişiye ulaştı.

Aşkı Üveysi 2 ile, okurlarını Marifet denizinin ilmi ile buluşturdu. Tüm Türkiye'deki binlerce okurları ve marifet öğrencileri ile söyleşi ve seminerlerinde, doyumsuz Marifet ve Hakikat'de dersler veren Muharrem Karabay Aşkı Üveysi 3 ve Aşkı Üveysi 4 kitabının çalışmalarını sürdürüyor.

Kuranı Kerim ve Hadisler rehberliğinde ilim dersler veren Muharrem Karabay, Marifet ilmi ile tanışan ve bu yolda yürüyen öğrencilerin yaşadıklarını yorumlayan ve neler yaşayacaklarını anlatan yüzlerce öğretmen yetiştirdi ve Üveys Akademi'yi hayata geçirdi. Üveys Akademi öğrencileri ve her gün marifet denizine katılan yeni okurları ile yurtiçi ve yurtdışı seminer programlarına devam ediyor.

Allah'ı sevmeyi dileyerek çıktığı Marifet yolculuğunda yaşayarak öğrendiklerini kitapları ve dersleri ile binlerce kişiye anlattı öğrenmelerine vesile oldu. Allah'ı ve Resulünü karşılıksız sevmenin, O yüce sevginin kullara geri dönüşünü, asıl sevenin Yaradan olduğunu, O'nu sevmenin hayatımızı nasıl değiştirdiğini, gücünü ve asıl hayatın O olduğunu anlatıyor ve yazıyor. Bir Olan Allah'ın huzurunda bir olan ümmet fikrini savunarak, tarikat ve cemaat felsefesinin bölünmüşlüğünün üstünde BİR olan kullar olmayı savunmaktadır. Kişileri değil, Kur'an-ı Kerim ve Hadisleri rehber alarak, Allah kullarına yeter demektedir.

 

www.muharremkarabay.com.trFOTOĞRAF GALERİSİ

Fotoğraf bulunmamaktadır.